Zrkadlo do auta pre deti - ako vybrať

Ahojte, dnes sa pozrieme na cestovanie s deťmi z trošku iného uhla. Pretože bezpečné cestovanie nie je len o kvalitnej a bezpečnej autosedačke, tým sa to všetko iba začína. Ako rodič viem, že niekedy treba aj celkom slušnú dávku trpezlivosti, pevné nervy a pár zlepšovákov. O jednom z nich si dnes povieme trochu podrobnejšie - budú to spätné zrkadlá do auta pre deti. Povieme si niečo o zrkadlách v prípade, keď ešte pútate deti do protismeru, spomenieme aj používanie zrkadiel v prípade posmerného pútania detí a ako bonus Vám dám pár dobrých odprorúčaní na zrkadlá s osvetlením.

Zrkadlo pre deti do auta s osvetlením

Ja osobne som svoje deti vozila vždy vzadu. Nebolo to len preto, že je to bezpečnejšie. Hlavným dôvodom bolo, že airbag na spolujazdcovi vpredu sa bohužiaľ v našom starom aute nedal vypnúť. Takže ako vytrasenej, neskúsenej, novopečenej mamičke mi nezostávalo nič iné, len svoje dieťa voziť vzadu. Naozaj to bolo veľmi nepríjemné, pretože ako mama som chcela mať svoje dieťa stále pod kontrolou. 

Moje cesty autom sa veľmi obmedzili, až som skoro úplne prestala jazdiť sama. Môj perfektný manžel vtedy prišiel s nápadom, že mi kúpi spätné zrkadlo do auta pre deti, ktoré mi neskutočne uľahčilo život. 

Najčastejšie sa môžete stretnúť so zrkadlami, ktoré majú obdĺžnikový tvar, ale v ponuke nájdete aj zrkadlá okrúhle. Samozrejme, čím väčšia plocha zrkadla, tým lepšie vidíte na svoje dieťa. Všetky zrkadlá sú sférické, to znamená, že sú vypuklé a majú široký pozorovací uhol. Vášmu sokoliemu oku tak nič neunikne. 

Čo sa týka protismerného pútania detí a používania spätných zrkadiel, inštalujú sa na opierku hlavy pomocou popruhov. Drahšie zrkadlá sú pripevnené na otáčavom kĺbe, čo Vám uľahčí naklopenie do správnej polohy tak - aby ste mali čo najlepší výhľad na dieťa. Umožňuje aj namontovanie zrkadla na susednú opierku hlavy.

Možno sa teraz pýtate, ale čo v prípade, že je už vonku tma? Za mojich čias, pred 7 a pol rokmi, sme cestovali v aute s rozsvietenými interiérovými svetlami. Áno, bolo to celkom nepríjemné (miestami komické), keď Vám dieťa plače za ušami, lebo sa bojí tmy a keď rozsvietite, celý svet Vám vidí do auta. Vy takto ale cestovať nemusíte. Stačí keď sa rozhodnete kúpiť spätné zrkadlo do auta pre deti s LED osvetlením, ba čo viac, k takémuto zrkadlu dostanete aj diaľkový ovládač na jeho spúšťanie.

Zrkadlo do auta na sledovanie detí Vám uľahčí cestovanie

Zrkadlá pri posmernom pútaní detí sú o niečo menšie a inštalujú sa na spätné zrkadlo vodiča alebo na predné sklo. Aj keď sú už detičky o niečo väčšie, určite Vám takéto zrkadlo pridá na spokojnosti a vy sa môžete plne venovať šoférovaniu. Takéto spätné zrkadlo šetrí aj Váš krk, pretože sa nebudete musieť za deťmi otáčať. 

Na záver by som len chcela dodať, že moje deti už majú 5 a 7 a pol roka a cestovanie ešte vždy nie je úplne bezproblémové. Spätné zrkadlá sme nedávno vymenili za kinedryl.