Koncoročné novinky Britax-Römer

Od polovice decembra do našej ponuky pribudli 2 zaujímavé modely z dielne výrobcu Britax-Römer. Konkrétne sa jedná o modely Discovery Plus a Adventure Plus. Obe tieto autosedačky sú určené pre deti od 100 do 150 cm.

Autosedačka Britax-Romer Discovery v aute

Ako som spomínal - obidve autosedačky sú pre deti od 100 do 150 cm - ak si to prehodíme na vek, tak sú ideálne pre deti vo veku od cca 3,5 roka. Už na prvý pohľad je jasné, že tieto autosedačky sú si dosť podobné - majú totiž identický konštrukčný základ. Ponúkajú teda rovnaký priestor, kde Vaše dieťa bude cestovať.

Rozdiel je v možnostiach pútania do automobilu. Discovery Plus je vybavená systémom Isofix a Adventure Plus ho vo výbave nemá. Obidva modely dáte do akéhokoľvej automobilu - nemusí byť vôbec vybavený úchytmi Isofix. V tom prípade Isofixové konzoly na autosedačke schováte a pripútate ju spolu s dieťaťom pásom. Záleží teda od Vašej preferencie aký model si vyberiete.

V rámci manipulácie oceníte určite aj hmotnosť - tá je veľmi príjemná (cca 5 kg) a prekladanie medzi automobilmi, prípadne prenášanie autosedačky tak bude jednoduché. Práve tieto modely sú veľmi obľúbené u zákazníkov, ktorí majú viac automobilov - častokrát sú využívané ako "sekundárne" autosedačky, prípadne častými zákazníkmi sú aj starí rodičia, ktorí chcú deti prepravovať a mať na to svoju autosedačku.

Viacdetné domácnosti poteší fakt, že do auta viete nainštalovať vedľa seba 3 tieto autosedačky. Je to vďaka vonkajšej šírke, ktorá je 44 cm. Túto šírku dodržujú všetky autosedačky schválené podľa normy ECE R129 s označením aj ako "i-size".

Za obdobie, čo predávame autosedačky bola staršia generácia týchto modelov veľmi obľúbenou voľbou. Novšia generácia je výrazne "upgradnutá" čo do vizuálu. Bezpečnosť je pre Britax-Römer vysokým štandardom a pri obidvoch modeloch je na vysokej úrovni rovnako ako aj fabrické vyhotovenie.

Tento článok pre Vás pripravil Ivan.