Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size

Kód: 3163.002
4 hodnotenia
Značka: BeSafe
€338,90

Zvoľte variant

Prvá i-Size autosedačka na trhu z kategórie pre deti s výškou od 100 do 150 cm. Využiteľná od cca 3,5 roka dieťatka. Do auta ju upevníte systémom isofix alebo pomocou 3-bodového pásu vozidla - kompatibilná je teda s každým automobilom. Autosedačka má nastaviteľný sklon do 2 polôh - takže dieťa bude mať komfort aj počas spánku.

Detailné informácie

Farba: Metallic Mélange
Dodanie do 4 pracovných dní | 3163.002
€338,90
Farba: Sea Green Mélange
Dodanie do 4 pracovných dní | 3163.009
€338,90
Farba: Cloud Mélange
Dodanie do 4 pracovných dní | 3163.005
€338,90
Farba: Peak Mesh
Dodanie do 4 pracovných dní | 3163.010
€338,90
Farba: Anthracite mesh
Dodanie do 4 pracovných dní | 3163.011
€338,90

Podrobný popis

Unikátna autosedačka, schválená podľa nového nariadenia i-Size ECE R129. Autosedačka je využiteľná pre deti s výškou od 100 do 150 cm. Model iZi Flex FIX i-Size v sebe spája špičkové bezpečnostné vlastnosti, vysoký štandard pohodlia a flexibilitu. Vďaka tomu autosedačka umožňuje jednoduché nastavenie, inštaláciu do akéhokoľvek vozidla a jej jednoduchú obsluhu.

PÚTANIE DO AUTOMOBILU

Autosedačka je vybavená systémom Isofix. Do automobilu ju teda môžete nainštalovať pomocou neho. Pokiaľ vaše vozidlo Isofix úchyty nemá, tak ju môžete do automobilu nainštalovať pomocou 3-bodových pásov vozidla. Autosedačka je teda kompatibilná so všetkými automobilmi - ži už majú, alebo nemajú Isofix úchyty (od r. 2006 povinná výbava vozidiel).

BEZPEČNOSTNÉ PRVKY

BeSafe Izi Flex Fix i-size je vybavená nadštandardnými bezpečnostnými prvkami.  Maximálnu bezpečnosť detí v sedačke zaisťuje prídavná bočná ochrana SIP+, ktorá sa nachádza na vonkajšej konštrukcii sedačky a ktorá pohlcuje energiu bočného nárazu. Táto ochrana výrazne znižuje zaťaženie trupu dieťaťa v prípade bočného nárazu do vozidla. Preto by sedačka mala byť vždy inštalovaná tak, aby ochrana SIP+ bola pri dverách vozidla.

Návlek na pás PAD+ zabezpečuje väčšiu mieru komfortu, stará sa o pohodlie dieťaťa a zároveň znižuje rozsah pohybu krku pri prudkom spomalení vozidla. Chráni tak hrudník, krčnú chrbticu a sánku.

Vďaka 4-tému vodiacemu bodu na pás, ktorý sa nachádza v oblasti rozkroku je výrazne znížené riziko vnútorných poranení. Pás je vďaka nemu vedený v oblasti panvy (najpevnejšia časť tela) a pri prudkom spomalení vozidla je znížený tlak na vnútorné orgány v porovnaní s klasickým pútaním bez 4-tého vodiaceho bodu.

Autosedačka prešla testom ADAC s výborným hodnotením bezpečnosti s výslednou známkou 1,9

BeSafe Izi Flex Fix ADAC test výsledky

Hlavné vlastnosti:

 • certifikovaná podľa normy ECE R129 (i-Size fáza 2)
 • pre deti s výškou 100-150 cm
 • vek dieťaťa približne 4-12 rokov
 • špeciálna výplň EPS v opierke hlavy poskytujúca vysokú úroveň bezpečia
 • prídavné polstrovanie na pás PAD+ pre komfort pri cestovaní a zvýšenú bezpečnosť
 • stredové uchytenie pásu na sedáku zvyšuje bezpečnosť a pohodlie
 • prídavná bočná ochrana SIP+
 • unikátne vedenie bezpečnostného pásu - zabezpečí optimálne vedeniu so zachovaní komfortu
 • poťah zo špeciálneho materiálu absorbujúceho otrasy
 • inštalácia v smere jazdy
 • jednoduché uchytenie do vozidla
 • inštalácia pomocou ISOFix systému, alebo pásmi vozidla
 • výškovo nastaviteľná opierka hlavy
 • nastaviteľný sklon do 2 pozícii

Rozmery:

 • H x Š x V: 42 x 52 x 64 cm (Výška v najnižšej polohe. šírka so SIP+ chráničom) Šírka sedačky bez SIP+ chrániča je 44 cm. Výška pri najvyššie vysunutej opierke hlavy je 82 cm.
 • Hmotnosť autosedačky 7 kg

Dodatočné parametre

Kategória: AUTOSEDAČKY 15-36 kg
Hmotnosť dieťaťa: 15-36 kg
Isofix: Áno
Možnosť naklápania: Áno
Orientácia autosedačky: V smere jazdy
Schválená podľa: ECE R129
Upevnenie do vozidla: S Isofixom alebo pásmi
Výška dieťaťa: 100-150 cm
Pútanie dieťaťa: 3-bodový pás
Vlastnosti: Snímateľný poťah, výškovo nastaviteľná opierka hlavy, bočná ochrana proti nárazu, možnosť naklápania do 2 polôh, prispôsobiteľná vonkajšia šírka autosedačky
Hmotnosť: 7 kg

Produktové video BeSafe IZi Flex Fix i-Size

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

BeSafe logo - autosedačky od roku 1963

Spoločnosť BeSafe je na trhu od roku 1919. S produkciou detských autosedačiek začala v roku 1963. Už v samých začiatok bola spoločnosť vždy v popredí vývoja bezpečných autosedačiek a dokázala meniť svoju výrobu s dobou a meniacimi sa nárokmi na bezpečnosť pri cestovaní.

Besafe - kvalita nad kvantitou

V súčasnosti je BeSafe stále vo vlastníctve rodiny Torgersenovcov, ktorá založila spoločnosť v roku 1919. Filozofia spoločnosti v segmente autosedačiek je nemenná po dlhé roky a znie nasledovne: "Možno nie sme najväčším výrobcom autosedačiek na svete. Naša hlavná kancelária sa nachádza na nórskom vidieku a sme hrdí na to, že sme tou najlepšou voľbou pre bezpečnosť a pohodlie pri kúpe autosedačky pre vaše dieťa."

Autosedačky BeSafe - priekopníci protismernej jazdy

BeSafe je známy najmä tým, že je priekopníkom v autosedačkách, ktoré sú otočené v protismere jazdy. V roku 1989 vyrobili prvú protismernú autosedačku a zároveň svetu povedali, že deti by mali byť čo najdlhšie v aute otočené smerom dozadu - a to platí dodnes.